JELITA BARANIE 18/20MM 15M 310602 BROWIN

JELITA BARANIE 18/20MM 15M 310602 BROWIN
18,36 zł
Cena netto: 17,49 zł
Dostępność: W magazynie

 

Naturalne jelita baranie do wyrobu różnego cienkich kiełbasek typu kabanosy czy frankfurterki. Jelita zostały zapakowane hermetycznie w obecności soli jako środka konserwującego. 

Opakowanie zawiera 15 m jelit. Średnio na 1 kg farszu mięsnego potrzeba ok. 4,6 m jelita w zależności od jego różnicy w kalibracji oraz rodzaju przygotowywanej kiełbasy (wpływ na zużycie jelita ma np. grubość kawałków mięsnych, konsystencja farszu). 

Długość jelit należy mierzyć po uprzednim namoczeniu ich w wodzie. Jest to jedyny obiektywny sposób miary (po kalibracji, a przed zasoleniem). Uzyskanie najbardziej wiarygodnego wyniku nie odbywa się po naciągnięciu jelit i przyłożeniu ich do miarki


Jelita przed użyciem należy moczyć ok. 3 h w wodzie o temperaturze ok. 30°C.


Przed otwarciem - przechowywać można w temperaturze otoczenia, w suchym, nienasłonecznionym miejscu. Najbardziej zalecane jest przechowywanie w lodówce, które przedłuża ich przydatność do spożycia.


Po otwarciu - zalecana temperatura przechowywania 0 - 14°C. Niewykorzystane jelito możesz bez problemu zamrozić i wykorzystać przy kolejnych wyrobach.


Składniki: jelita baranie, substancja konserwująca: sól

NazwaWartość
Załączniki